Aktualności

Wróć

Hotelarze mogą zaoszczędzić nawet do 60% na swoich rachunkach za energię dzięki nowej zmywarce gazowej Fagor Industrial

2018.05.17

Oñati, 17 maja 2018 r. – Fagor Industrial, wiodący producent urządzeń dla sektora hotelarskiego, gastronomicznego oraz pralniczego, wprowadza na rynek nową linię zmywarek tunelowych.

Przedsiębiorstwo z Oñati przedstawia gamę, będącą owocem całkowitej reorganizacji, charakteryzującą się solidnością, mocą produkcyjną, elastycznością i bezkonkurencyjnymi danymi efektywności energetycznej (pod względem zużycia wody i energii elektrycznej).

WERSJE ECO

Jednocześnie Fagor Industrial proponuje wyjątkowe wśród europejskich producentów rozwiązanie: wersje ECO jego zmywarek tunelowych, dzięki wykorzystaniu generatora gorącej wody, pozwalają obniżyć rachunki za prąd nawet o 60%, a ich wyższy koszt w stosunku do wersji elektrycznej zwraca się w ciągu około 3 lat.

Zmywarki te przeznaczone są do zakładów o znacznej ilości naczyń do mycia, jak hotele, szpitale, domy opieki, lotniska, szkoły, restauracje i firmy świadczące usługi gastronomiczne itp., gdzie ważna jest nie tylko ilość, ale również coraz bardziej rygorystyczne wymagania sanitarne i dotyczące bezpieczeństwa żywności.

Zmywarki te uzyskują temperaturę płukania w zakresie 80-85°C, wymaganą do zapewnienia prawidłowej higieny talerzy, tac i sztućców, a także uzyskują bardzo wysoką wydajność przy znacznie

niższym koszcie niż ich wersje elektryczne, a więc są idealne dla krajów, których zasoby gazu powodują, że koszt tego paliwa jest niższy od kosztu energii elektrycznej.

Wersje ECO są wyposażone w gazowy generator gorącej wody, co zapewnia trzy główne korzyści:

- Zbiornik komory kompaktowej zmywarki napełniany jest gorącą wodą pochodzącą z generatora, co znacznie skraca czas uruchamiania urządzenia (krótszy czas pracy, większa oszczędność energii).

- Mniejszy koszt wykorzystanej energii w połączeniu z krótszym czasem pracy zmniejszają koszt umycia jednego talerza w kW, w związku z czym również wysokość rachunku za energię elektryczną aż do 60%. Umożliwia to amortyzację wyższej ceny urządzenia w stosunku do wersji elektrycznej w okresie około 3 lat, w zależności od wybranego modelu i sposobu używania.

- Modele ECO nie tylko pomagają zmniejszyć koszty, ale również wspomagają ochronę naturalnych zasobów planety i o wiele korzystniejsze dla środowiska, ponieważ znacznie ograniczają emisję zanieczyszczających odpadów.

Hotelarze mogą zaoszczędzić nawet do 60% na swoich rachunkach za energię dzięki nowej zmywarce gazowej Fagor Industrial