Poznaj firmę Fagor Industrial

Biznes

Firma Fagor Industrial jest wiodącym producentem urządzeń gastronomicznych i pralniczych w Hiszpanii oraz dziesiątym na świecie. Jest producentem szerokiej gamy urządzeń, posiadającym wszechstronną i wyczerpującą ofertę. Jej globalne rozwiązania, którym towarzyszy pełen zakres usług, kierowane są do profesjonalistów działających w branży gastronomicznej.

Firma Fagor Industrial to jedna z niewielu marek działających na arenie międzynarodowej, w ofercie której znajduje się tak duża liczba produktów: piece konwekcyjno-parowe, urządzenia grzewcze, zmywarki, urządzenia pralnicze, urządzenia chłodnicze oraz bufety oraz elementy ze stali nierdzewnej, wykonywane zgodnie ze specyfikacją klienta.

Zajmujemy czołowe miejsce na rynku krajowym a dzięki obecności na rynkach międzynarodowych jesteśmy w stanie konkurować z najlepszymi.

Firma Fagor Industrial zdobyła zaufanie marek o uznanej pozycji międzynarodowej

+ Czy chcą Państwo otrzymać dodatkowe informacje?

Fagor Industrial ( - 3 MB)

Firma Fagor Industrial jest świadoma tego, że ludzie są jej największym kapitałem

Rozwój

Działalność naszej firmy została zapoczątkowana w 1960 r., kiedy to, jako dział firmy Fagor Electrodomésticos, zajmowaliśmy się sprzedażą urządzeń gastronomicznych przeznaczonych do użytku domowego. W tym czasie podjęliśmy natychmiastową decyzję o rozpoczęciu własnej produkcji, powiększając swoją ofertę o zmywarki oraz profesjonalne urządzenia pralnicze.

W 1974 r. założona została firma Fagor Industrial Sociedad Cooperativa, która odłączyła się od firmy macierzystej i przeniosła się do Oñati. Na przestrzeni lat udało nam się rozbudować i udoskonalić ofertę produktową, a także usługi jakie świadczymy naszym klientom.

Innym ważnym wydarzeniem w historii naszej firmy było otworzenie w 1997 r. zakładu w Lucenie. Zakład ten znajduje się w prowincji Kordoba i zajmuje się produkcją urządzeń chłodniczych. Jesteśmy zaangażowani w rozwój i promocję tej linii na arenie międzynarodowej.

Od ostatnich 15 lat dbamy o pozycję naszej firmy na rynkach międzynarodowych, a także dążymy do tego, aby nasze produkty cechowały się możliwie najwyższą jakością. W tym celu wybieramy strategiczne miejsca na świecie, w których otwieramy nowe fabryki i mocno wspieramy wszelkie usprawnienia związane z pracą laboratoriów oraz usługami technicznymi. Opracowaliśmy także strategię dotyczącą prezentacji naszych produktów, wspierając ją poprzez niedawne otworzenie salonów wystawowych przy zakładach w Lucenie oraz Oñati.

W 2004 r. pojawiły się pierwsze efekty wdrożenia tej strategii, a mianowicie otrzymaliśmy certyfikat „Golden Q”, stanowiący potwierdzenie, iż nasza firma została uznana za europejski model doskonałości biznesowej (European Model of Business Excellence). Produkty i usługi firmy Fagor Industrial, a także styl, w jakim prowadzona jest jej działalność, stanowią obecnie punkt odniesienia, na jakim wzorują się inne przedsiębiorstwa działające na świecie.

Historia wyznaczona przez rozwój talentu oraz dążenie do realizacji pomysłów

W chwili obecnej firma Fagor Industrial uchodzi za wzór dzięki dostarczaniu wszechstronnych rozwiązań kierowanych do branży hotelarskiej i gastronomicznej.


W chwili obecnej firma Fagor Industrial uchodzi za wzór dzięki <span>dostarczaniu wszechstronnych</span> rozwiązań kierowanych do branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Misja i wartości

Jesteśmy członkiem spółdzielni Mondragon Cooperative Experience i chcemy być postrzegani jako firma, która:

 • Rozwija się wraz ze swoimi klientami, tworząc przy ich udziale najskuteczniejsze rozwiązania zawsze, gdy są one wymagane.
 • Realizuje wspólny projekt jako zespół złożony z odpowiedzialnych ludzi.
 • Tworzy zrównoważone i energooszczędne produkty, ponieważ dba o społeczeństwo oraz jego przyszłość.

Nasze wartości

 • Uczciwość

  Działamy, zachowując zasady uczciwości, szczerości i przejrzystości, dążąc jednocześnie do tworzenia długotrwałych relacji z ludźmi wchodzącymi w skład grupy, naszymi klientami i sojusznikami z zamiarem zapewnienia korzyści zarówno dla nich, jak i dla naszej firmy.

 • Zaangażowanie

  Bardzo zależy nam na uzyskiwaniu dobrych wyników poprzez właściwe wykonywanie pracy oraz spełnianie dawanych obietnic.

 • Globalny zespół

  Stanowimy globalny zespół. Słuchamy innych osób i je wspieramy, działamy zgodnie z wizją określoną przez Grupę i przyjmujemy decyzje, w których dobro wspólne jest stawiane ponad interesem jednostki tak, jakby były to nasze własne postanowienia.

 • Inicjatywa

  Wykazujemy inicjatywę w swoich działaniach, w ramach których aktywnie dążymy do szybkiego dostarczania klientom właściwych rozwiązań i ciągle poszukujemy sposobów na ulepszanie swojej działalności oraz zwiększanie potęgi naszej firmy.

Jakość

Określone przez naszą firmę polityki dotyczące jakości produktów, ochrony środowiska oraz zapewniania bezpieczeństwa to elementy składowe firmowej Instrukcji zarządzania (Management Manual).

Wdrożenie tych systemów zarządzania odbyło się zgodnie z międzynarodowymi normami (ISO 9001:2008, ISO14001:2004, OSHAS 18001:2007). Każdy z nich podlega także certyfikacji.

Kwestia zarządzania jakością w firmie Fagor Industrial stała się szczególnie ważna odpaździernika 2004 r., kiedy to organizacja Euskalit przyznała jej certyfikat Golden Q, który stanowi potwierdzenie, że egzekwuje postanowienia zawarte w normach określonych przez EFQM (European Foundation for Quality Management).

Poprzez otworzenie laboratoriów w Lucenie (200 m2) i Oñati (700 m2) potwierdzamy, że firmie Fagor Industrial zależy, aby być wzorem do naśladowania jeśli chodzi o badania, rozwój, innowacje, jakość oraz urządzenia przemysłowe, przeznaczone dla pralni, hoteli, a także firm gastronomicznych. Inwestycje w badania, rozwój i innowacje pochłonęły w 2011 r. kwotę 8,5 mln euro.

 • Certyfikat Golden Q, przyznany przez Euskalit
 • Certyfikat IQNet
 • Firma certyfikowana przez AENOR
 • System Zarządzania Środowiskiem AENOR
 • System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy AENOR

Nasz cel nadrzędny to utrzymywanie właściwej jakości produktów

Rozwijamy się razem

Razem

Wspólny wysiłek

Firma Fagor Industrial jest przekonana, że najlepszym sposobem na tworzenie najskuteczniejszych rozwiązań jest wspólna praca. Wykonując swoją pracę, chcemy dać z siebie wszystko, co najlepsze, aby sprawić, że każda strona będzie mogła się cieszyć z efektu końcowego tej pracy.

Razem, zawsze blisko. Wspólna praca z klientami, dystrybutorami oraz specjalistami.

My

Utalentowani ludzie

Firma Fagor Industrial to ludzie, dzięki którym to wszystko jest możliwe i którzy sprawiają, że marka Fagor jest rozpoznawana na tak wielu płaszczyznach. Ludzie, którzy dążą do ciągłego udoskonalania się, przekraczania barier. Utalentowani i oddani ludzie, którym zależy na tym, aby iść dalej.

Rozwój

Duch rozwoju

Żyjemy w zmieniającym się świecie, w którym rozwój jest obowiązkiem: tworzenie innowacji, opracowywanie lepszych i wydajniejszych rozwiązań. Prawidłowa praca, dążenie do doskonałości, zapewnianie wartości.

Rozwój utrzymany w takim duchu doprowadził firmę Fagor Industrial do miejsca, w którym znajduje się ona obecnie.